Narazila jsem na tenhle blog náhodou, při snaze něco vyzjistit o všechn možných způsobech boje proti AE. Musím říct, že ekzém nemám nijak strašný, není na velké části těla, ovšem nerada bych, aby se zhoršil a rozlezl se víc... (podnětem pro zjišťování více informací byla mimo jiné moje známá, kterou jsem jednu dobu viděla často a která měla ekzém snad všude - ale nic s tím nedělala... Nechtěla bych dopadnout jako ona.)
Ekzém jsem měla jenom jako malá - ne jako kojenec, až dýl, hlavně na stehnech, v ohybech loktů, mezi prsty na rukou - jinde si ho ani nepamatuju... Pak byl dlooouho klid, nebo relativní klid, kdy se mi objevilo teřba maličké ložisko mmezi prsty na rukou. Ovšem zhoršilo se to cca ve třeťáku na gymplu, kdy se mi právě začal ekzém rozlézat po rukou. Ale pořád to ještě šlo, nijak moc jsem to neřešila. Nakonec se to zhoršovalo, následovala návštěva alergie, kožní (kortikoidy + neskutečně nepříjemná doktorka, která na mě řvala jak pominutá, no už jsem tam nikdy nešla a ani to nemám v plánu) Podle posledních testů jsem alergická na roztoče, nějaké pyly (trávy a jarní stromy), prach, plísně a zbytek jsem snad raději zapomněla, potravinové alergie u nás ve městě vůbec nedělají.
V téhle chvíli mám ekzém na rukou - prsty, hřbety rukou, za nehtama, zápěstí... Na téhle úrovni jsem ho měla docela dlouho, jenže teď se mi začal rozlézat dál - podkolení, předloktí, už i pár maličkých místeček na břiše, sem tam nějaké ložisko (ale zase jen maličké) na lýtkách a stehnech... Nejhorší na rukou - suchá kůže + hnisavé boláčky - ale v podtsatě dohromady, na několika milimetrech mokvavý ekzém, kousíček vedle zase suchý... Jen by mě zajímalo, jak řešit právě to, že na suchý ekzém a na ten mokvavý by mělo přijít něco jiného? Nevím (asi jako všichni) z čeho přesně ekzém mám, ale díky za tenhle blog, zkusím se zařídit podle Vašich rad.
Pro začátek ráda vysadila mléko a mléčné výrobky (i když to bude pro mě docela zkoušeka vůle, ale tak co...) Jenom - zásadní otázka - dají se něčím nahradit tvrdé sýry? Smetanu, mléko, jogurty a tohle všechno +/- vím jak nahradit, ale u tvrdých sýrů nevím, jestli existuje nějaká alternativa? Ráda bych také omezila mouku a bílé pečivo, pak se uvidí, pro začátek hlavně to mléko... A přemýšlela jsem o stravování podle krevních skupin, ale ještě o tom musím mněco zjistit...
Jinak byhc chtěla ještě potvrdit to, co už tu zaznělo - čím větší stres, tím horší ekzém...
Jinak moc dobře vím, že je určitě spousta lidí, kteří jsou an tom o hodně hůř, ale ráda bych s tím něco dělala dřív, než bude právě úplně nejhůř :( Jo, mimochodem tenhle přístup měla i má alergoložka (typu "co vy tady děláte, když je spousta lidí, kteří jsou na tom hůř... ale nějak se mi s tím nechce smířit, že bych to měla nechat zajít až tak daleko...)
A ještě jedna věc - může mít AE souvislost a) s mononukleózou a za b) s hormonální antikoncepcí?

Pomohl Vám článek? Třeba pomůže i ostatním, sdílejte!