Dobrý den,

problémy u mě začaly nenápadně, cca před 6 lety, malým shlukem pupínků na prostředníčku levé ruky. Když se podobné pupínky objevily i na prsteníčku stejné ruky, vyrazila jsem na kožní. Pí doktor mi suše oznámila, že mám AE a předepsala mi kortokoidní mast...Zkrátím to, po několika letech se mi ekzém rošířil po obou rukách, dlaně i hřbety rukou.
Doktorům už nevěřím, podle mého kortikoidní masti problémy neřeší. Řeší následek, ale ne příčinu...A proto bych chtěla začít něco dělat sama. Tímto také moc děkuji autorovi za tyto stránky, které mi spoustu věcí vysvětlily.

Ráda bych se zeptala jestli jsem pochopila správně:
1. nejdříve očistu střev (půstem, z. jílem, klystýrem nebo sanogelem)
2. zamyslet se nad stravou (doplňovat vitamíny - může být např. Centrum + rakytníková šťáva), vyvarovat se mléčným výrobkům, značně omezit moučné výrobky a úplně vyškrtnout cukr. Ráda bych se také autora zeptala, co si myslí o "náhražce" kávy - CARO, krekrech známých pod přezdívkou "polystyren" a o kukuřičných lupíncích. Děkuji.
3. dále (až po půstu?) přidat podpůrné prostředky - ječmen, chlorella, bylinné čaje, semínka ostropestřce marijánského atd....Je možné, že pokud jsem chlorellu a ječmen začala brát ještě před očistou střev, že se tělo začalo detoxikovat vrchem (kůží)? Protože se mi ekzém značně zhoršil a přibyl na dalších místech rukou...
4. přidat více pohybu...asi cíleného, více než běžného..př. jízda na kole, posilovna atd
5. promazávat modrou indulonou? - nebo spíše krém s makadamovým oříškem...

Moc děkuji za odpovědi...
Marťa

Pomohl Vám článek? Třeba pomůže i ostatním, sdílejte!