Ahoj,
Je mi téměř 21 let a AE mám od narození. Do 3 let jsem ho měla v záhybech rukou, podkolenní jamky (Jako u vše dětí s AE) a když přišla puberta, kolem 14 let. Začal se mi AE rapidně zhoršovat a to hlavně na obličeji. Ekzém se mi vždy objevoval jednou do měsíce a to hlavně před menstruací. Antikoncepci jsem měla až ve 20 letech. Vyzkoušela jsem mnoho kožařů a dávali mi samé kortikoidy. Ty v pubertě zabírali, protože to bylo malé množství ložisek na těle a jednou měsíčně.
Ve 20 letech se mi to zhoršilo. Musela jsem do nemocnice. Našli mi stafylokoka v těle i na kůži (zřejmě jsem ho chytla od přítele) měla jsem žluté mokvavé ložiska na těle.
Přijela jsem z nemocnice a zhoršilo se to.
Musela jsem s tím žít. Chodit do práce a ukazovat se před lidmi. Měla jsem to na celém obličeji. Měla jsem to až do října loňského roku. V lednu 2013 jsem letěla na měsíc na Kanáry. Ani to mi nepomohlo. Měla jsem to tam ale méně, než před teď.
Z kanárů jsem se vrátila v únoru. Teď máte duben a já to mám na obličeji, krku, ve vlasech, na rukou, na dekoltu, na celých zádech. Mám to ale jen červené, podrážděné a pálí mě to.
Žádné kortikoidy na to už nepoužívám. Nechci. Vyhýbám se všemu co nesmím jíst. Jsem alergická na kuře, okurky, žitnou mouku, čokoládu, jablka. Nejím ani rajčata, jahody, tropické ovoce. Snažím se vyhýbat mléku ale ne vždy odolám.
Koupila jsem si speciální kosmetiku La Roche a Balneum Hermal F, to mi doporučili loni v nemocnici.
Opět se mi to teď zhoršilo před menstruací, ale dále to přetrvává.
Poradí mi někdo prosím, co mám vyzkoušet? Jsem bezradná :(
Pracuji v Subway (fasfood) jestli znáte. Takže přicházím do styku jen s čerstvou zeleninou.
Děkuji moc za rady.
Patricie

Pomohl Vám článek? Třeba pomůže i ostatním, sdílejte!