IndulonaIndulona je mast na extrémně suché ekzémy. Když jsem se mazal něčím méně promašťujícím, hned po nanesení na celou plochu ekzému (90% těla) jsem mohl začít znova, protože se to za tu dobu nanášení stihlo vstřebat. Jestli máte ekzém tak suchý, že ho nic nepromaže, vyzkoušejte indulonu, ta vydrží alespoň několik hodin.

Indulona existuje ve více druzích - čistá (modrá), protizánětlivá, měsíčková, proti hmyzu a podobně. Vyzkoušel jsem jich více, ale nejvíce mi vyhovovala modrá. Ostatní nemusí být tolik snášenlivé kvůli svým speciálním příměsím.

Indulona má i své stinné stránky. Na jednu stranu má člověk dobrý pocit, že nemá suché ekzémy, na druhou stranu má dost nepříjemný pocit mastnoty (čím máte ekzémy méně suché, tím bude ta mastnota větší). Druhou nepříjemností je, že indulona se nevstřebá všechna a co zůstane na kůži zamastí oblečení. Zaprvé je potřeba častěji prát a za druhé se oblečení vypere špatně (dobré je mastné oblečení ještě ručně předeprat, než ho vložíme do pračky).

Indulona není složena z přírodních ingrediencí. Hlavními složkami jsou deriváty ropy. Nejsou známy žádné vedlejší účinky ani informace o toxinech přijímaných kůží, ale pokud je to možné, je lepší sáhnout po přírodních výrobcích.

Je možné používat indulonu jen část dne a zbytek používat nějaký méně silný přírodní prostředek. Mě dlouho vyhovovalo použít indulonu před spaním a po ránu, zbytek dne jsem se mazal krémem z makadamového oříšku.

V době mého ekzému to k dispozici nebylo, ale dneska bych už doporučil masti od Protopanu zaměřené přímo na atopický ekzém, např. Body Lotion (na větší plochy) nebo hustší krém Local Cream (na menší sužší plošky).

Pomohl Vám článek? Třeba pomůže i ostatním, sdílejte!