Mast z makadamového oříškuMast z makadamového oříšku patří mezi emolencia, tedy masti hydratující kůži (neobsahují žádné účinné látky). Tato mast je čistě přírodního původu a neobsahuje žádné chemické aditiva. Její další výhodou je snadná dostupnost (dá se koupit v každé DM drogerii) a nepříliš vysoká cena. Prodává se ve dvou baleních - jedno s malým obsahem na vyzkoušení, druhé, objemnější (cca 90Kč), na denní používání.

Mastí jsem vyzkoušel spoustu, některé mě dráždily, jiné nedokázaly kůži dostatečně hydratovat. Mast z makadamového oříšku je svou hydratací někde mezi indulonou a běžnými krémy. Dobře se roztírá a příjemně voní. Na rozdíl od indulony nevytváří na kůži neprodyšný film (kůže lépe dýchá) a s tím je spojený daleko menší pocit mastnoty.

Každý atopik by si měl vyzkoušet více různých mastí, dokud nenajde tu, která mu nejvíc vyhovuje. O masti z makadamového oříšku zde píši právě proto, že je málo známá, a myslím, že by bylo škoda na ni neupozornit.

Alternativou mohou být masti od Protopanu zaměřené přímo na atopický ekzém, např. Body Lotion (na větší plochy) nebo hustší krém Local Cream (na menší sužší plošky).

Pomohl Vám článek? Třeba pomůže i ostatním, sdílejte!