Co je Noni?

Noni je druh léčivého plodu, který přirozeně roste na Tahiti. Většina lidí u nás jej nezná, neprodává se na pultech, protože rychle oxiduje. Díky tomu, že není trvanlivé, zpracovává se do tzv. Noni džusu.

 

Vyzkoušení Noni

Přítelkyně měla tu možnost si Noni vyzkoušet v praxi na více atopicích. Stejně jako všechno ostatní, i džus z Noni se vyskytuje na trhu v různých kvalitách. Našli jsme levné varianty už od 500 kč za litr, ale i drahé varianty za 1500,-, i více (např. 2400 Kč).

V čem se liší? Stejně jako u zelených potravin, kvalitou zpracování. U dražších variant se do džusu vkládá všechno, i oplodí, stopky, semínka, sušená dužina atd., velmi důležitý je i způsob pěstování. Tyhle důležité informace se běžný odběratel ani nemá jak dozvědět. Bohužel lidi stále slyší především na cenu a dávají často přednost penězům před zdravím.

Ve skutečnosti léčebná dávka po lžičkách denně u kvalitního Noni džusu je pořád lepší, než 3x tolik džusu méně kvalitního. Proto v mém eshopu naleznete právě tu kvalitnější a ověřenou variantu Noni džusu. Ale pro zákazníky, kteří si nemohou dovolit toto dražší noni přítelkyně zařadila na její web i to levnější noni.

 

Zkušenosti s Noni:

Oba jsme byli překvapeni, jak u některých lidí rychle Noni zabralo (v porovnání se zelenými potravinami Zeleným ječmenem a Chlorellou, které jsme používali hlavně). Některým lidem se začala zlepšovat alergie i ekzém už po 1 – 2  lahvích a to tito lidé u toho nezkoušeli nic jiného, aby věděli, co udělalo Noni.

 

Jak vlastně Noni  léčí atopický ekzém?

Noni pomáhá na atopický ekzém a různé alergie díky tomu, že má přirozenou antihistaminovou funkci (to znamená, že pomáhá, aby nevznikala alergie a zánětlivá reakce při které vzniká histamin).

Noni také harmonizuje imunitní systém, který u atopiků přehnaně reaguje na různé alergeny. Takže působí i přímo proti příčinám alergie – aby vaše tělo nereagovalo přehnaně na běžné potraviny a látky, na které normálně fungující tělo nereaguje.

 

Více účinků Noni

Výhodou Noni je, že je to hodně širokospektrální produkt, má asi 200 indikací a jeho hlavní účinky jsou v těchto oblastech:

  • Metabolický systém, únava: Noni je bohaté na antioxidanty. Antioxidant je látka, která snižuje oxidativní reakce, které jsou způsobeny volnými radikály. Noni posiluje metabolický systém, což vede k pocitům zvýšení energie a vitality, snížení únavy.
  • Imunitní systém: Noni posiluje imunitní systém organismu a pomáhá eliminovat bakterie. Výzkum ukázal, že chemická složka šťávy Noni podporuje funkci imunitního systému. Ať už potřebujeme podpořit náš imunitní systém, aby mohl bojovat proti existující nemoci, nebo chceme podpořit imunitu preventivně. Pomáhá na imunitu dětí i dospělých.
  • Emocionální a duševní pohoda: Pití Noni může zvýšit hladinu serotoninu v mozku. Zvýšení úrovně serotoninu zlepšuje náladu, emocionální zdraví a pomáhá při depresích.
  • Kůže a vlasy: Noni má protizánětlivé účinky, pomáhá při akné a sníží zadržování vlhkosti. Noni také pracuje na buněčné úrovni s cílem zvýšit zdraví buněk, což má za výsledek pevnější kožní buňky s množstvím dlouhých kolagenních vláken. Noni také pracuje uvnitř vlasového kořínku, kde vytváří rovnováhu, která vede k zdravým vlasům.
  • Kosti a svaly: Noni džus pomáhá snižovat zánětlivé procesy, posiluje kosti a vazy. Pokud je akutní a chronický zánět, vyrábí se volné radikály ve množství přesahujícím množství enzymu superoxid dismutáza, což je součást obranného systému, který volné radikály odstraňuje. Taková nerovnováha vede k bolesti a poškození kloubů a tkání. Noni může pomoci obnovit rovnováhu důležitého SOD (superoxid dismutáza) enzymu.

 

Napsali nám ostatní atopici o Noni:

Přítelkyně poprosila naše klienty, aby nám sepsali své zkušenosti z Noni (uvádíme zde zkušenosti nejen s ekzémem, protože k přítelkyni chodí lidi s různými nemocemi):

 

Veronika D.Silný atopický ekzém po celém těle (především obličej, krk, dekolt, ramena, ruce, nohy, záhyby na břiše), velmí suchá kůže, slabá imunita, časté bolení v krku, zahlenění, občasné zažívací problémy (zácpa, nadýmání, průjem). Asi po měsíci užívání Noni zlepšení ekzému cca o 40% - menší suchost kůže, zpěvnění, menší citlivost. Dále brzy po počátku užívání se mi srovnalo zažívání, od té doby problémy jen vyjímečně. Jinak po 3 měsících užívání cítím zvýšení imunity v oblasti onemocnění krku atd. Nyní myslím asi po 5 lahvích Noni (4 měsíce?) ekzém na těle ustálený, s drobnými fleky v záhybech a v dekoltu. Na obličeji stále suchost a časté mazání, ale mnohem menší citlivost než na začátku. Svědění mírnější a především ve stresovém období.

Luboš S. Po jedné flašce lehký útlum alergické rýmy. Celkové lepší překonání při období alergie.

Dana H. Ahoj Pavli, určitě se s Noni cítím lépe, i když užívám teprve druhou lahev, mé tělo cítí více energie a taky mám výborný pocit, že mu dodávám cíleně látky, které potřebuje k regeneraci.

Dominika Kopecká Ahoj Paji, s Noni mám výbornou zkušenost. Začala jsem ho brát, když jsem byla nemocná a uzdravila jsem se brzy.

Pokud chcete Noni vyzkoušet, nově je k zakoupení i mezi doporučenými prostředky na léčbu atopického ekzému.

Pomohl Vám článek? Třeba pomůže i ostatním, sdílejte!