Očista organismu

Kbelík s čistícími prostředkyV dnešní době je velmi znečištěné prostředí (zejména ve městech), do jídla se přidávají éčka, lidé tráví spoustu času v zaprášených tělocvičnách a posilovnách. Tyto a další dopady moderní doby dávají za vznik civilizačním chorobám, protože lidský organismus je neúměrně zatěžován. Mezi civilizační choroby patří i atopický ekzém. Prvním krokem k léčbě atopického ekzému by tedy měla být očista organismu, čímž se obnoví původní samouzdravující síla lidského těla.

Očista ledvin

Ledviny denně profiltrují 1500 až 1700 litrů krve, zbavují nás odpadních látek a toxinů. Při dnešním moderním stylu života jsou ledviny značně zatěžovány, nicméně jsou velmi výkonné a odolné, proto důsledky špatného životního stylu můžeme poznat až za několik let či desetiletí. Očista ledvin je vhodná i jako preventivní akce, při léčbě atopického ekzému je doporučována dvojnásob. Při očistě ledvin je potřeba dát si pozor na ledvinové kameny a písek, ty můžou způsobit značné bolesti.

Celý článek...

Očista jater

Játra jsou zatěžována při konzumaci tučných a sladkých jídel, pochutin z bílé mouky nebo naopak nadměrným solením. Játra jsou zatěžována zejména při detoxikaci (očistě) organismu, která vždy probíhá při léčbě atopického ekzému. Aby játra byly schopny splnit zvýšené nároky při očistě, je vhodné jejich činnost podpořit. Je možné játrům značně odlehčit i změnou jídelníčku, při detoxikaci obzvlášť. Samotné očistě jater by měla předcházet očista střev, ať je organismus schopen toxiny účinně vyplavovat.

Celý článek...

Očista střev

Nesprávně pracující střeva bývají nejčastější příčinou atopického ekzému. Organismus není schopen účinně vstřebávat výživné látky a současně se zbavovat toxinů. Prvním krokem při léčbě atopického ekzému by měla být vždy očista střev a až pak mohou následovat další kroky. Očistu střev lze provést mnoha způsoby, účinný je půst, zelený jíl, enterosgel, klystýr, zelený ječmen a chlorella a podobně. Každý si může najít svůj vlastní způsob, který mu vyhovuje. Je vhodné očistu opakovat i vícekrát do roka.

Celý článek...

Sanogel a enterosgel

Sanogel a enterosgel pracují na identickém principu. Dále budu popisovat enterosgel, ale ty stejné informace platí i o sanogelu, který můžete zakoupit spolu s dalšími doporučenými prostředky pro léčbu atopického ekzému na jednom místě.

Enterosgel je chemická sloučenina - křemičitý sorbent (k přirovnání - jeden z přírodních sorbentů je například živočišné uhlí). Enterosgel má houbovitou strukturu, díky které na sebe dokáže navázat pouze určité látky v těle (těžké kovy, plyny a podobně). Používá se pro detoxikaci organismu a je často srovnáván se zeleným jílem. U enterosgelu se uvádí celá řada léčivých účinků, které jsou ale pouze následkem odlehčení těla po detoxikaci. Enterosgel se nevstřebává do krve, proto jeho účinky jsou omezeny pouze na trávicí trakt.

Celý článek...

Zelený jíl

Zelený jíl má silnou absorpční schopnost, proto se hodí k detoxikaci a očistě trávicího traktu. Je nestravitelný, po požití je z těla bez zbytku vyloučen. Jeho hlavním účinkem je navázání toxinů a jejich doprava z organismu ven. Vedlejším efektem je mechanické pročištění střev (při přirozené peristaltice) a strhání špatné mikroflóry ve střevech. Současně ovlivní i správnou mikroflóru, proto se doporučuje spolu s jílem užívat i probiotika.

Celý článek...

Půst

Půsty jsou velmi dobrou metodou pro celkové očištění organismu od nahromaděných zplodin (přirozená detoxikace). Půst silně podporuje samoregenerační schopnost organismu, protože není vkládána energie do trávení. Tělo se pak více zaměří samo na sebe a začne pracovat na problémech, na které normálně nemá sílu. Z toho důvodu také půst doprovází silné bolení hlavy (tak silné, jak moc je silná detoxikace). Při půstu se tělo přepne do jiného režimu, což potvrdí každý, kdo půst alespoň jednou vyzkoušel.

Celý článek...