Nesprávně pracující střeva bývají nejčastější příčinou atopického ekzému. Organismus není schopen účinně vstřebávat výživné látky a současně se zbavovat toxinů. Prvním krokem při léčbě atopického ekzému by měla být vždy očista střev a až pak mohou následovat další kroky. Očistu střev lze provést mnoha způsoby, účinný je půst, zelený jíl, enterosgel, klystýr, zelený ječmen a chlorella a podobně. Každý si může najít svůj vlastní způsob, který mu vyhovuje. Je vhodné očistu opakovat i vícekrát do roka.

Očista střev je vhodná pro každého

Zanesená střeva mohou být i v útlém věku. Především záleží na jídelníčku, stravovacím režimu a stresu. Střeva jsou nejvíce zatěžována mléčnými výrobky (zahlenění organismu) a masem (dlouhotrvající trávení). Stejně tak chemické přísady do jídel, "éčka" a nezdravá strava (hodně sladkého, slaného, tučného, lepku) se často v těle ukládají a organismus se těchto zplodin nedokáže sám zbavit.

Usazeniny ve střevech mohou vážit až 12 kilogramů! Je obvyklé, že při podstoupení očistných procedur člověk ztratí váhu, aniž by to bylo z vnějšku viditelné. Očista střev nemůže člověku nikdy uškodit, proto jsou očistné procedury doporučovány i zdravým lidem jako prevence. Po očistě střev může u atopického ekzému následovat detoxikace a podpora vitamíny a minerály.

Očista střev má pozitivní účinky i na psychiku člověka, dokáže odbourat únavu a pomoci při dalších nemocech. Máte zkušenosti s očistou střev? Podělte se o to s ostatními buď v komentářích pod článkem nebo v diskuzním fóru.

 

Pomohl Vám článek? Třeba pomůže i ostatním, sdílejte!