Zelený jíl má silnou absorpční schopnost, proto se hodí k detoxikaci a očistě trávicího traktu. Je nestravitelný, po požití je z těla bez zbytku vyloučen. Jeho hlavním účinkem je navázání toxinů a jejich doprava z organismu ven. Vedlejším efektem je mechanické pročištění střev (při přirozené peristaltice) a strhání špatné mikroflóry ve střevech. Současně ovlivní i správnou mikroflóru, proto se doporučuje spolu s jílem užívat i probiotika.

Moje zkušenosti se zeleným jílem

obrázek - francouzský zelený jílJá používal pouze zelený jíl francouzský (Zentrichova apatyka). Po měsíci užívání už jsem začal pociťovat lehkou slabost jako následek strhání mikroflóry ve střevech (správně by se ale jíl neměl tak dlouho užívat). Po ukončení užívání se vše vrátilo do normálu. Mám za to, že zelený jíl měl na moje zažívání prospěšné účinky, i když viditelné změny na atopickém ekzému nebyly vidět.

 

Kde sehnat zelený jíl

Dnes už existuje zelený jíl od více firem, spousta jich nabízí své výrobky i přes Internet. Se zeleným jílem se můžete často setkat ve zdravých výživách (třeba i na objednávku). Cena se pohybuje kolem 200 Kč a jíl vydrží na jednu až dvě procedury. Existuje zelený jíl sypaný, v tabletách a na obklady. Zkušenosti mám pouze se zeleným jílem sypaným pro vnitřní užívání.

Užívání francouzského zeleného jílu (plastová lžička, kdy, jak dlouho)

Francouzský zelený jíl je aktivován vodou. Každý večer nasypeme čajovou lžičku jílu do sklenky vody (100 - 200 ml), zamícháme a necháme přes noc odstát. Ráno vodu s jílem zamícháme a zakalenou vodu s jílem vypijeme. Jakékoliv léky můžeme užít nejdříve hodinu po zeleném jílu. Toto opakujeme 21 dní, pak týden vynecháme a jeden týden znova jíl užíváme. Tuto proceduru lze opakovat až 4x do roka.

Často se uvádí, že zelený jíl nesmí přijít do styku s kovem, musíme tedy používat na nabírání pouze plastové lžičky. Nevím, proč to tak je, rád bych vás vyzval, abyste se k tomu vyjádřili v komentářích.

Po zeleném jílu jsme na očištu střev zkoušeli enterosgel, který jsme si oblíbili více (lépe se užívá a cítili jsme se po něm lépe hlavně není tak těžký do žaludku). 

Externí odkazy o zeleném jílu

Pomohl Vám článek? Třeba pomůže i ostatním, sdílejte!