Podpůrné prostředky

Léčba atopického ekzému může značně zatěžovat některé orgány (typicky ledviny a játra), protože organismus se zbavuje toxinů a nahromaděných usazenin. Je vhodné tyto orgány nějakými prostředky podpořit a tím je připravit na intenzivnější funkci. Podpůrné prostředky atopický ekzém neléčí, jenom usnadňují samotný průběh léčby. Uškodit člověku nemohou.

Noni

Co je Noni?

Noni je druh léčivého plodu, který přirozeně roste na Tahiti. Většina lidí u nás jej nezná, neprodává se na pultech, protože rychle oxiduje. Díky tomu, že není trvanlivé, zpracovává se do tzv. Noni džusu.

 

Vyzkoušení Noni

Celý článek...

Ovocné a zeleninové šťávy

Čerstvé ovocné a zeleninové jsou vynikajícím zdrojem vitamínů a minerálů, které jsou účinně vstřebávány ledvinami. Toto je obzvlášť výhodný způsob pro osoby trpící atopickým ekzémem, protože ti mají často zanesená a neefektivně pracující střeva. Šťávy musí obsahovat co nejmenší množství dužiny, aby byly rychle vstřebatelné (například nevhodná koncentrace je džus). Šťávy mají také detoxikační účinek díky nastartování a nabuzení organismu. Ovocné šťávy je potřeba pít střídmě, zatímco zeleninové šťávy je možné konzumovat v libovolném množství (v některých publikacích se doporučuje více než půl litru denně). Ovocné i zeleninové šťávy mají zásadotvorný účinek, což napomáhá dosažení kyselinobazické rovnováhy v organismu.

Celý článek...

Očista ledvin

Ledviny denně profiltrují 1500 až 1700 litrů krve, zbavují nás odpadních látek a toxinů. Při dnešním moderním stylu života jsou ledviny značně zatěžovány, nicméně jsou velmi výkonné a odolné, proto důsledky špatného životního stylu můžeme poznat až za několik let či desetiletí. Očista ledvin je vhodná i jako preventivní akce, při léčbě atopického ekzému je doporučována dvojnásob. Při očistě ledvin je potřeba dát si pozor na ledvinové kameny a písek, ty můžou způsobit značné bolesti.

Celý článek...

Očista jater

Játra jsou zatěžována při konzumaci tučných a sladkých jídel, pochutin z bílé mouky nebo naopak nadměrným solením. Játra jsou zatěžována zejména při detoxikaci (očistě) organismu, která vždy probíhá při léčbě atopického ekzému. Aby játra byly schopny splnit zvýšené nároky při očistě, je vhodné jejich činnost podpořit. Je možné játrům značně odlehčit i změnou jídelníčku, při detoxikaci obzvlášť. Samotné očistě jater by měla předcházet očista střev, ať je organismus schopen toxiny účinně vyplavovat.

Celý článek...

Zelený ječmen a chlorella

Zelený ječmen a řasa chlorella jsou přírodním zdrojem vitamínů, minerálů (i stopových prvků), enzymů a působí jako antioxidanty. Suchá kůže u člověka trpícího atopickým ekzémem spotřebovává při své obnově nadměrné množství vitamínů a minerálů, které potřebuje dodávat. Současně enzymy napomáhají trávení. Ale pozor, výrobci používají různé postupy při zpracování ječmene a chlorelly. Některé výrobky mohou také obsahovat ostrou vlákninu (nebo přísady jako maltodextrin či rýži, ovoce), která může způsobovat nežádoucí průjmy či dráždění zažívání. Velmi často se také setkáváme s tim, že se opisují informace o složení - např. mnoho výrobců opisuje na obal obsahy enzymů a přitom, nebo uvádí neurčité informace. Zákazník se tak podle obalu není schopen vyznat v tom, zda má kvalitní produkt. Když jsme se pídili v zahraničních zdrojích po výrobě mnoha značek, které jsme zkoušeli, zjistili jsme, že je výrobek např. sušen při 70 °C a tedy jsou všechny enzymy zničeny teplem. Příkladů o tom jaké vychytávky mají výrobci aby oklamali zákazníka a nalákali jej na levnou cenu je mnoho. Snažíme se tedy zákazníkům doporučit výrobky, které stoí za to si koupit, protože mají účinky, které mají mít. A pokud někdo chce levné výrobky, tak aby věděl na čem cena klesá.

Celý článek...

Vitamíny a minerály

Proces obnovy kůže u zdravého člověka trvá přibližně měsíc. Atopický ekzém se projevuje především suchou kůží (existují i mokvavé ekzémy). Odumřelé buňky na kůži odpadávají značně rychleji a samotný proces obnovy se urychluje i víc než o polovinu. Urychlená stavba buněk kůže spotřebovává nadměrné množství minerálů a vitamínů. Běžnou stravou, navíc se zanesenými střevy, je velký problém potřebné prvky tělu dodat. Atopikům značně pomáhá zvýšený příjem minerálů a vitamínů, lze to provést hned několika způsoby.

Celý článek...