Zelený ječmen a řasa chlorella jsou přírodním zdrojem vitamínů, minerálů (i stopových prvků), enzymů a působí jako antioxidanty. Suchá kůže u člověka trpícího atopickým ekzémem spotřebovává při své obnově nadměrné množství vitamínů a minerálů, které potřebuje dodávat. Současně enzymy napomáhají trávení. Ale pozor, výrobci používají různé postupy při zpracování ječmene a chlorelly. Některé výrobky mohou také obsahovat ostrou vlákninu (nebo přísady jako maltodextrin či rýži, ovoce), která může způsobovat nežádoucí průjmy či dráždění zažívání. Velmi často se také setkáváme s tim, že se opisují informace o složení - např. mnoho výrobců opisuje na obal obsahy enzymů a přitom, nebo uvádí neurčité informace. Zákazník se tak podle obalu není schopen vyznat v tom, zda má kvalitní produkt. Když jsme se pídili v zahraničních zdrojích po výrobě mnoha značek, které jsme zkoušeli, zjistili jsme, že je výrobek např. sušen při 70 °C a tedy jsou všechny enzymy zničeny teplem. Příkladů o tom jaké vychytávky mají výrobci aby oklamali zákazníka a nalákali jej na levnou cenu je mnoho. Snažíme se tedy zákazníkům doporučit výrobky, které stoí za to si koupit, protože mají účinky, které mají mít. A pokud někdo chce levné výrobky, tak aby věděl na čem cena klesá.

Dávkování chlorely a ječmene

Dávkování je ideální nastavit na míru jednotlivci, aby mělo léčivý účinek. Spolu s užíváním nemusíte, ale můžete pozměnit také stravování. Když si tyto produkty koupíte, je dobré mít po ruce někoho, koho se můžete zeptat, jak to užívat a případně ať máte s kým řešit, co dělat při problémech (např. příliš silná detoxikace apod.). Pro naše zákazníky poskytujeme také podrobné dávkování a nastoupání. Je možné se domluvit buď na osobní schůzce (zdarma k zeleným potravinám) s mou přítelkyní v Brně (kontakty níže), nebo vám poradíme i na dálku např. Skypem (uveďte to do poznámky k objednávce, že byste rádi poradenství k zeleným potravinám a my se s vámi spojíme). Ceny a kvality zelených potravin najdete pod článkem v odkazech. 

Díky širokospektrálním účinkům těchto potravin (díky vysokému obsahu minerálů a eznymů jsou to superpotraviny) jsou výborné i v prevenci i léčbě. Mě se u zelených potravin ekzém začal lepšit  po 3/4 roce jejich pravidelnéo užívání, našim klientům se některým ekzém zlepšil už po 3 měsících, jiným později. Mnoho lidí nevytrvá v užívání a jsou netrpěliví, mě v tomto pomohla přítelkyně, protože mi vysvětlila, že jsou důležité v dodávání látek - místo umělých vitamínů a minerálů a tak jsem je zařadil vlastně jako zeleninovou oblohu navíc.

Nicméně když si koupíte kvalitně zpracovaný produkt, můžete pocitít změny docela rychle (alespoň z mých zkušeností jsem cítil zlepšení zažívání a únavy už za 3, 4 měsíce. Pokud chcete zelené potraviny užívat dlouhodoběji není to problém, prakticky jde o léčivé potraviny s vysokými obsahy vitamínů, minerálů a antioxidantů a tímpádem je můžete jíst dlouhodobě stejně jako zeleninu a ovoce. Právě z tohoto důvodu hlavně chlorellu užívám dodneška (i po vyléčení ekzému), protože si tak doplňuju látky a dělám prevenci chorob. 

Na ekzém se nám osvědčila kombinace ječmene a chlorelly, nebo v mnoha případech ještě lépe kombinace noni a chlorelly. 

Odkazy k zeleným potravinám: 

Pomohl Vám článek? Třeba pomůže i ostatním, sdílejte!