Jedná se o změnu stravování s přihlédnutím k různým fyziologickým vlastnostem každé krevní skupiny (A, B, AB a 0). Existují teorie, které pro každou skupinu vymezují doporučené a nedoporučené potraviny. Pokud se těchto doporučení strávník drží, mělo by mít za následek nižší zatěžování těla nevhodnými potravinami a celkově lepší rovnováhu organismu.

Nejprve je třeba rozlišit, zda to, co hledáte, je dieta nebo výživa. Na Internetu je spousta článků zabývající se dietou, jejíž primárním cílem je hubnutí. Pro atopický ekzém je ale nutná výživa resp. strava, jejíž hlavním účinkem je léčba zdravotních problémů. Oba způsoby stravování mají stejný základ, ale průběh se trochu liší s důrazem na to, čeho chcete dosáhnout.

Nebudu zde uvádět, co je pro kterou skupinu vhodné. Tabulky jsou na mnoha místech na Internetu a jsou o tom napsány celé knihy (viz dále).

Já a strava podle krevních skupin

Stravu podle krevních skupin jsem sice zkoušel, ale jenom krátce (necelý měsíc). Proto o tom nemohu mnohé tvrdit. Na mém atopickém ekzému za tu dobu nevznikly žádné viditelné změny. Hodnotím kladně, že jsem cítil celkově více energie díky snížení spotřeby masa a mléčných výrobků (moje skupina je ta blízká vegetariánství).

Stravování je rozhodně dobrou cestou k léčbě atopického ekzému, ale podle mého názoru si každý své dobré a nedobré potraviny musí najít sám. Fyziologie každého člověka je natolik unikátní, že jen těžko vytvoříme několik málo skupin a k nim související doporučení.

Česká kuchařka podle krevních skupin

Při svém stravování podle krevních skupin jsem se řídil podle knihy "Česká kuchařka podle krevních skupin" od Marie Jany Černické. V knize se uvádí vysvětlení, proč je dobré se stravovat podle krevních skupin, dále doporučené a nedoporučené potraviny pro každou skupinu a nakonec jsou zde uvedeny recepty. Ty jsou rozděleny do kategorií jako snídaně, obědy, večeře, polévky a podobně.

 

Externí odkazy - více o stravě podle krevních skupin

Pomohl Vám článek? Třeba pomůže i ostatním, sdílejte!