Dobrý den,
Nejdřív bych chtěla poděkovat za tento úžasný web, dává mi sílu, když jsem v koncích. Krátce něco o mě a pak bych ráda, kdyby mi někdo zodpověděl dotazy.
AE jsem měla jako malé dítě, na gymplu jsme si chodili ke kožařce hlavně pro omluvenku :-), kortikoidy jsem používala asi vždycky ale jen na krk. V prosinci roku 2010 jsem byla na třetí dávce očkování proti encefalitidě (sama bych nešla, dostali jsme od zaměstnavatele poukaz). Od 22 do 31 let jsem užívala hormonální antikoncepci, vysadila jsem před rokem kvůli šíleným migrénám – migrény mi zmizely.
Občas mě napadá, z čeho to asi můžu mít, nikdy jsem netrpěla na nemoci – jen 2x do roka, rýmečka a kašílek, občas zánět močového měchýře, ale to sem zvládla bez antibiotik. Dokonce jsem chodila dávat krev a vše v pořádku. Výrazně nezdravě jsem nejedla i když zeleniny a ovoce mohlo být víc. Ekzém mám zhoršený pravděpodobně hlavně po tom očkování - začalo to svěděním po vypití skleničky vína. Je fakt, že když jsem HA vysadila, došlo taky ke zhoršení. Potvrdil mi to i nový gynekolog, při užívání HA si totiž tělo myslí, že je těhotné a v tomto období mizí i ekzémy - většinou.
Takže jsem prvně naklusala za kožařkou a čekala, že mi to pomůže. Na kortikoidy jsem čekala jako na smilování, nepomohli mi, naopak sem měla pocit ještě většího zhoršení, když jsem se mazat přestala (a pak mi někdo bude něco tvrdit o placebo efektu, když v toto jsem doufala a nic)
Od června 2012 užívám homeopatika, nastalo brutální zhoršení, momentálně mám AE asi na 80 % těla. Pan doktor je v okolí vyhlášený, pomohl spoustě lidí. U mě je to ale trochu složitější, přijde mi, že začínají zabírat až poté, co mi kompletně po Vánocích změnil léčbu, jsem prý moc silná osobnost, tak asi bylo těžké odhadnout, že jsem někdy jen uzlíček nervů. Je ale fakt, že od úplného začátku užívání jsme byla jen 2x mírně nachlazená, takže nějaký účinek to má. Po té změně léčby také líp spím. Dřív jsem musela jednou týdně užít Zirtek, teď to zvládám i bez něj.
Vyzkoušela jsem hydrokolon terapii, to mi nepomohlo, pomohla mi jen dieta, kterou jsem během hydrokolonu 3 týdny držela, ale byla jsem strašně slabá a začali mi padat vlasy, takže už nehodlám absolvovat. Dále sem zkoušela samoléčbou, různé čaje, mletý ostropestřec... Co mi občas pomáhá je koupel v ovesných vločkách, ale je to strašné patlání. Někdy jsem už byla naprosto na pokraji sil, naštěstí můj přítel mě podporuje. Snažím se jíst zdravě, více zeleniny, žádné mléčné výrobky, maximálně do rybiček zakysanou smetanu nebo pomazánkové máslo. Málo solím a kořením, čeho se ale nechci vzdát je maso, ale mám dobré vepřové z domácího chovu, kuřecí mi smrdí, takže ho skoro nejím. Vitamíny doplňuju jak píšete tady. Začala jsem i se zeleným jílem, ale zjistila sem, že by se asi nemělo kombinovat s homeo, takže nepokračuju.
Poslední dobou mi už tak nevadí sklenička bílého vína a různé dráždivé ovoce – přičítám to těm homeopatikům, co jsem ale zjistila, je asi alergie na psa. Prakticky veškerý čas tráví s náma, 2x se mi ale teď stalo, že jsem byla o víkendu bez ní a po návratu proběhlo zhoršení. Je to kníračka a i když jsme i pravidelně koupali, měla teď na zimu delší srst, kde se jí asi držel nepořádek, ve středu jsem ji nechala ostříhat, tak to snad bude lepší.
Na co se chci zeptat:
1) multivitamín VM-75 koupila sem si ho, ale nezdá se mi moc přírodní, je opravdu tak dobrý? Ptám se, protože mi přijde, že má chemickou chuť a hlavně po něm mám moč přímo fosforizující.
2) Pro mastičky si chodím k dermatoložce a ta mi doporučila dehtové koupele + masti a fototerapii. Byla jsem teď asi celkem 9x a nevím, jestli mám pokračovat. Vím, že je to pouze povrchová léčka, ale přijde mi, že mi pokožku trochu zmírní. Na druhou stranu jsem přečetla, že to zatěžuje ledviny. Co syrné lázně? Kousek od místa kde pracuji jsou, přemýšlí, že tam začnu chodit...
3) Kortikoidy vůbec nepoužívám už víc jak půl roku, co mě ale občas pomůže je Protopik – když mám krk opravdu strašný, zklidní se mi. Je to ale tak 1-2x do měsíce. Myslíte, že je to taky špatné?
Moc díky za odpovědi a naději, držím palce i ostatním čtenářům, je to strašné, někdy přemýšlím, jestli má takový život smysl, teď se obleču do roláku a dlouhého rukávu, ale co budu dělat na jaře nevím, ale doufám, že bude líp...
Hezký víkend Jarča

Pomohl Vám článek? Třeba pomůže i ostatním, sdílejte!