Dobrý den, také bych chtěla pogratulovat autorovi k úspěšnému zvládnutí projevů ekzému a k těmto stránkám. Jsem ráda, že konečně někdo vytvořil stránky, které se věnují AE a že si můžeme vyměnit své zkušenosti a rady.
Já osobně, jak už jsem zde psala v jednom příspěvku mám AE od puberty, cca. od 12ti let(myslím, že když se doslova moje hormony začali bouřit). Mé projevy začali v loktech a pomalu se začal rozšiřovat po celém těle. V průběhu několika let jsme snad zkoušeli také úplně všechno. Souhlasím tady s autorem, že lékaři projevy jen mohou udržovat v jakémsi pomyslném klidu. Přečetla jsem si zde zajímavý návod na jakousi kompletní léčbu, určitě ráda vyzkouším postupy, ale bohužel si myslím, že né každému zabere úplně stejný ,,recept, postup,,. Ale zkusit se musí vše... Ráda bych ale tady zmínila téma na AE v těhotenství a kojení. Teď je mi 25 let a mám dvě děti 3měsíce syna a 2,5 let dcerku. Musím říct, že co se týče tohoto období těhotenství a kojení, je snad nejhorší a nejvýživnější pro rozkvět tohoto onemocnění...nemohu použít skoro žádné masti, které by mi výrazně pomohli a co se týče alergií, již dlouho jsem nebyla na testech a taky ještě tak rok jistě nepůjdu ( podle lékařů to v tomto období vůbec nemá smysl). Takže ani netuším, čemu se mám vyvarovat, jelikož v průběhu tohoto období jsme se přestěhovali a na jaře jsem pocítila co je to alergie, zřejmě na nějakou rostlinu či strom.......svědění!!!! Také už jsem málem skončila v nemocnici,ale vždy se projevy nějakým způsobem zvládli. Dokonce jsem na začátku 2.trimestru musela dostat i hormonální injekci, což jsem se bála co dítě atd. ale věřila doktorům a miminko je úplně zdravé. Kromě toho, že po mě zdědil AE! Ale kupodivu, synovi stačí lipobase, zatím.
Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s koupelemi z vývaru kopřiv. Dostala jsem takovou babskou radu, že někomu to zabralo s kombinací pití čaje z kopřiv...je toho spousta co o ekzému psát, ráda uvítám nějaké rady...děkuji

Pomohl Vám článek? Třeba pomůže i ostatním, sdílejte!