Zdravím čtenáře tohoto blogu. Ráda bych se s Vámi podělila o svůj příběh života s ekzémem a co mi nakonec pomohlo se ekzému zbavit.
Je mi 23 let, celých 20 let jsem trpěla AE. Nejhorší byl vždy v létě, ale postupem času jsem ho měla hrozný v kterémkoli ročním období. To, co tady všichni popisujete, jsem taky zažila (neustálé svědění, drbání, všude samé šupiny kůže, nespavost v noci, dlouhé rukávy, divné pohledy lidí, na některých místech byl AE suchý, jinde zase mokvavý, měla jsem ho téměř na celém těle). Prostě HRŮZA.
Za ty roky jsem vyzkoušela milion možností (čaje, bylinky, koupele, clusterovu medicínu, homeopatika, různé krémy a masti, čínskou medicínu, ajurvédu, regresní terapii, všemožné diety a úpravy jídelníčku,...). Bylo toho tolik, že už si na všechno ani nevzpomenu - některé způsoby léčby nezabraly vůbec, nebo jenom na chvíli, ale AE se vždycky vrátil. Bylo to jako začarovaný kruh. Po psychické stránce jsem na tom byla špatně.
No a co mi pomohlo? Vyzkoušela jsem Detoxikační medicínu podle Mudr. Josefa Jonáše u pana Ing. Vladimíra Jelínka. Při první návštěvě mi řekl, že jestliže mám AE 20 let, bude se mé tělo detoxikovat a léčit z AE 2 roky, než se ho zbavím. Což mi připadalo jako dlouhá doba, ale řekla jsem si, že když jsem to už takovou dobu vydržela, tak to zkusím.
Ze začátku léčby se AE zhoršil (vlivem detoxikace), pak zase zlepšil, bylo to jak na houpačce. Musím říct, že ty 2 roky utekly jak voda a já jsem zhruba rok bez AE. Kůži jenom promazávám Indulonou nebo modrou Niveou (která se mi jako jediná hodila i v době, kdy jsem měla AE). Žádné diety nedržím, akorát nejím tropické ovoce, jinak můžu sníst cokoliv.
Je to opravdu skvělý pocit, přála bych to každému. Proto přidávám mé zkušenosti, také jsem kdysi byla vděčná za každou radu.
Každému, kdo trpí AE bych doporučila návštěvu v Praze u p. Jelínka, opravdu tomu rozumí. Naprosto mi změnil život.

Hodně štěstí v boji s atopickým ekzémem. Irena

Pomohl Vám článek? Třeba pomůže i ostatním, sdílejte!