Ahoj:)
Předem děkuju za naději!
Historie mého AE (a pokusů o léčbu) je taky dlouhá, bohatá a asi dost učebnicová. Píšu sem protože naše zkušenosti jsou velice podobné, tento blog na mě působí moc důvěryhodně a navíc jsem z Ostravy a v roce 2050 mi bude 65 ;)

Od dětství jsem alergik (pyl, roztoče bytové, psí) a ekzematik. Ekzém jsem měl jako mimino a klasicky odezněl okolo 3-4 let (už nevím přesně). V pubertě se lokalizoval pouze do kolenních a pažních jamek. Když mi bylo 21, tak se vrátil a začal se chovat vcelku progresivně. Každou zimu do té doby se zhoršil až se dostal do stavu, kdy jsem ekzém NEměl pouze na chodidlech - to bylo před dvěma lety. S ekzémem bojuju už přes 4 roky za pomoci kožní (na potlačení akutních stavů) a alergoložky ("taktické" konzultace). Vyzkoušel jsem desítky krémů a mastí, bezlepkovou dietu, různé čaje a byliny, pravděpodobně všechny kortikoidy a nově i protopic (imunomodulátor). Poslední šanci, kterou jsem teď měl a ke které se zdráhám přistoupit jsou systémové imunosupresanty (cyclosporin A).

Co mi částečně pomohlo:
Střídavým používáním calciové masti a infadolanového promazávání jsem uklidnil ekzém na obličeji a postupně se jaksi uklidnil a lokalizoval ekzém na těle (ruce, šíje, krk, hlava = části těla vystavené vlivům prostředí). Už nemám zánět permanentně, ale jen každých několik týdnů. Teď funguju v cyklech - kortikoidy, uklidnění, postupně zhoršování, zánět, kortikoidy. Na konci loňského roku jsem dokonce bral každý den tetracyklinová antibiotika, která zastavila zaněcování, ale pravděpodobně mi zničila zažívání.

Už dávno jsem změnil stravování a vyřadil co možná všechny umělé přísady (pořád používám některé konzervované výrobky). Denně piju 4-5 litrů vody.

Nezávisle na tvém blogu jsem před nedávnou dobou začal brát B-komplex, pít ostropestřec a psyllium a ledvinové bylinné čaje. Na promazávání používám různé věci (denně s sebou tahám lékarnu v batohu). Při vzplanutí pořád používám modrou indulonu, infadolan a calciovku s kortikoidy. Protopic jsem přestal používat, protože mi nevyhovoval systém jeho používání (2 x týdně a jen na krk a obličej). Na vlasy používám dehtový šampon, který pomáhá jen trochu.

Z tvého blogu jsem si vzal odhodlání zkoušet to dále a systematicky na více frontách. Nyní provádím očistu zeleným jílem, poté přijde řada na půst a vysadím syrové mléko. Taky se budu více snažit, abych v bytě nechoval tolik roztočů (nejhorší jsou noci).

Mám několik otázek:
1) Je 3-3,5 tisíc málo za cyklonový vysavač? Koukal jsem na ně v obchodě a je to zatím můj cenový strop.
2) Mám zkoušet vysazovat všechny mléčné výrobky, včetně těch zkvašených? Měl jsem za to, že kefíry, jogurty a tvrdé sýry by neměly být zahleňující.
3) Piješ alkohol, nebo jsi ho taky vysadil?
4) Nechával sis později dělat testy na candidózu?

Díky!

Dan

Pomohl Vám článek? Třeba pomůže i ostatním, sdílejte!