Zdravím všechny s AE,
i já mám od malička AE převážně na dlaních a prstech a na vnitřních straně chodidel. Již jsem vyzkoušel spoustu mastí od běžných až po kortikoidy (nejvíce mi asi pomohl skincap ale v současné době mi moc nevyhovuje a v dětství mast od zdejší léčitelky).
Chtěl jsem se, ale zeptat jaké máte zkušenosti se solnou jeskyní a solnou koupelí.
I když jsem tomu moc nevěřil tak před čtyřmi lety jsem tam pravidelně cca 2 roky chodil (převážně v zimě) a ekzém se výrazně zlepšil.
V současné době tam již delší dobu nechodím, není na to prostě čas a AE se mi zase zhoršil.
Vzhledem k tomu, že mi solná jeskyně celkem pomáhala, přemýšlím, že bych si pořídil do ložnice pár kilo himalájské soli (cca 50- 100kg)
Máte s tím někdo zkušenosti a myslíte, že to může mít v tomhle množství nějaký pozitivní vliv? Vím že neudělám klima jako v solné jeskyni, ale myslím že by to účinek mít mohlo
Druhá otázka je k solným koupelím.
Loni jsem byl v Budapešti a zašli i do Széchényiho lázních. Šli jsme tam s přítelkyní jen tak na relax, mě se ani moc nechtělo, protože jsem měl strach, že po celodenním koupání se mi ekzém výrazně zhorší. Nakonec jsme tam strávili skoro celý den a vyzkoušeli jsme téměř všechny koupele a ani na chvíli jsem nepocítil nějaké tahání nebo praskání suché kůže.
Nejvíc mi ale překvapilo, že už večer se ekzém výrazně zlepšil a druhý den byl téměř zaléčený. Nikdy jsem neměl na nic tak rychlou pozitivní reakci. (nevím jaké je tam složení těch vod ale každopádně mi to velmi pomohlo)
Proto se chci zeptat, jestli máte někdo zkušenosti se solnými koupelemi, uvažuju opět o himalájské soli růžové případně černé.

Díky za reakce Honza

Pomohl Vám článek? Třeba pomůže i ostatním, sdílejte!