Dobrý den všem,

chtěl bych nejprve poděkovat tvůrci tohoto webu za velmi užitečné rady, které pomohli dostat můj atopický ekzém pod kontrolu a to tak, že v současné době je zlepšení oproti začátku (cca před 2 měsíci) výskytu ekzému o více než 90%.

Trocha historie:

Je mi 33 let. Před cca 15 lety jsem dostal mírný astmatický záchvat, který se uklidnil během dvou dnů, byl způsoben intenzivním pohybem u alergenů (jeden druh trávy), který tento záchvat vyvolal (práce v lese, vyžínání této trávy kolem malých stromků). Od té doby jsem alergický na jeden druh trávy, která kvete od května do konce července. Každý rok v sezóně pobírám tablety Claritine nebo Loratadin.

Před 3 léty jsem zaznamenal první výskyt atopického ekzému (na podzim) v oblasti malíčku. Nosil jsem prstýnek právě na zmiňovaném malíčku a přesně pod ním se pokožka začala extrémně vysoušet až se projevil atopický ekzém na celém malíčku a přeskočil na ostatní prsty a druhou ruku. Zbavil jsem se ho asi během půl roku. Než jsem zjistil tuto problematiku, jak se ho "zbavit" uběhlo několik měsíců a ekzém se sice udržel jen na prstech, ale rány byly otevřené do krve. Po několika měsících jsem provedl detoxikaci celého organismu, nejprve návštěva u léčitelky, která mi provedla detoxikaci celého organismu a také současně návštěva u dietoložky. Tyto dvě kombinace mi pomohli se atop. ekzému zbavit kompletně. Během následujících cca 2,5 roku jsem prostě na tento ekzém zapomněl, protože jsem ho prostě neměl. Ale, opět se po dlouhé době začali objevovat příznaky, které mi signalizovali, že ekzém je zpět, ekzém se mi vrátil asi před třemi měsíci a v dvojnásobné velikosti, prsty, zápěstí. V současné době ho již skoro nemám, pokožka nemá známky šupinatění, ale ještě to není 100%.

Co mi opět pomohlo?
Jak jsem zde uvedl, rady od tvůrce toho webu. Již z minulosti jsem věděl, že atopický ekzém se vyskytuje hlavně nesprávnou životosprávou v kombinaci s již alergickou reakcí (v podstatě může být člověk alergický na cokoli, u mne je to ten jeden druh trávy) a kombinací s výskytem nadměrného stresu, pracuji v oddělení Logistiky v jedné mezinárodní společnosti. Pomoci tohoto webu jsem zjistil na co můj ekzém reaguje negativně. v minulosti jsem si nebyl jistý co způsobilo výskyt ekzému, snažil jsem se ho prostě co nejrychleji odstranit. Teď již vím, že u mne je spouštečem mycí saponát na nádobí (velmi časté umývání nádobí, extrémně vysušuje pokožku a do toho ještě tento saponát), dále jsou to u mne cementový prach nebo jiné stavební prostředky. Ale, jsem si jistý, že když bych dodržoval správnou životosprávu od doby prvního výskytu ekzému doteď tak by se mi nevrátil, takže v první řadě je to ona moje nesprávná životospráva. Jelikož pracuji v oddělení logistiky, v průběhu posledních 3 let jsem také stavěl podkrovní byt, tak káva byla pro mě vysvobozením od únavy, bohužel jsem jí opět propadl, nejprve jsem začal pít jednu kávu za týden a skončil jsem u 4-5 káv denně, rychlé "zhltlé" jídlo, smažené, knedlíky cokoliv, časté hladovění, čokolády, buchty, sladké všeho druhu a ekzém byl zpět. Tedy prodělal jsem opět očistu střev jak uvádí tvůrce tohoto webu začal jsem asi před pěti týdny a to přesně jak popisuje, každý týden (4x za měsíc) jen vodu, převařenou 5-6 litrů, během těchto dnů lehčí strava, ze začátku zelenina, ovoce, pak celozrné těstoviny apod. zjistil jsem, že negativní dopad na hojení ekzému mají mléčné výroby (ostatně taky napsáno v návodu na těchto stránkách), jogurty nízkotučné, mléko, sýry jakékoliv třeba 30% eidam tak tyto výrobky v žádném případě během očisty, další negativní postih je sladké jakéhokoliv charakteru od čokolád přes buchty, koláče apod. kromě přírodního cukru (meloun apod.) ten je lehce odbouratelný, kávu a alkohol žádném případě, no a vyvarovat se spouštěčům atop. ekzému, přechody z tepla do zimy, mráz v žádném případě, extrémně vysušuje pokožku. Mám velmi suchý byt cca 30% vlhkosti, koupil jsem si zvlhčovač vzduchu s ionizérem, který dokáže zvýšit vlhkost na 55%. Dále jsem ze začátku promašťoval postižené místa ekzémem stále asi 15x denně, jemné vrstvy, v současné době jsem na čísle 3x denně, nevím jestli zde můžu uvést název krému, který jsem používal (není to myšleno jako reklama), Protopan promašťovací krém 50ml, v začátcích mi velmi dobře pomáhal proti svědění, ale není to žádný zázrak, když byl ekzém vodnatý tak nepomůže nic, "voda" jde z ekzému prostě ven a svědění je ektrémní, ale pomáhal mi když ekzém byl jen červený, okamžitě začal účinkovat a svědění ihned přešlo. Ale domnívám se, že na krému až tak nezáleží, nesmí mít ovšem přísady, které ještě více zneklidní svědění či více podráždí ekzém, myslím, že i modrá indulona stačí.

Snad vás tyto řádky povzbudí či také lehce přiblíží k úspěšnému boji proti vlezlé nemoci zvané atopický ekzém.

Člověk lehce zapomene když problémy zmizí, a těžko se pak vzpomíná co mu tenkrát pomohlo a proč je zase zpět...

Ještě jednou děkuji tvůrci tohoto webu i jeho blízkým za rady, které zde na tomto webu uvádí.
Děkuji.

S pozdravem
Robert

Pomohl Vám článek? Třeba pomůže i ostatním, sdílejte!