Zdravím, je mi 18 let a v předchozích letech jsem občas trpívala AE. Ve svých 17 jsem začala užívat hormonální antikoncepci Yadine. Měla by to být jedna z nejšetrnějších a nejvíce nízkohormonálních HA u nás (i tak obsahuje 37x více umělého estrogenu, než by tělo samo dokázalo vyrobit, balení na 3 měsíce stálo 900,-). Už během užívání mi ekzém začal, stejně jako mnoho dalších problémů, které narozdíl od ekzému po vysazení zmizeli (na mátkou bolesti žil na nohou, absolutní ztáta chuti na sex, psychické problémy, které mě dostaly až k psycholožce). Po půl roce jsem to nevydržela a vysadila jsem. Od té doby mě postihly tři těžké záněty močového měchýře, které se léčily antibiotiky samozřejmě. Za tři měsíce se znovu objevil ekzém, mám jim pokryto tak 70% těla včetně hlavy, nejsem schopná chodit do školy a podobně, jen přežívám doma a léčím se. Kortikoidy mi způsobily velké ztenčení kůže, nyní dodržuji protikvasinkovou dietu (s typy, jak nahradit pečivo nebo sladkosti se ráda podělím, kdyby byl zájem), mažu promazávadlem Lipobase repair (drahé, ale účinné, stačí namazt jednou max. dvakrát denně) a domácí konopnou mastí, užívám Probiosan od Energy (obsahuje Chlorellu, doporučuji zvláště během braní antibiotik). Byla jsem u homeopatky (kdyžtak dám typ), se kterou mám dluhodobě dobré zkušenosti, mé příbuzné vytáhla už i z horších věcí, takže teď v podstatě čekám, až se začne projevovat vliv homeopatik – vím, že to přejde, když nepolevím v dietě a promazávání. Proč ale vše píšu – přímou souvislost s velkým zhoršením atopického ekzému s užíváním hormonální antikoncepce jsem si 100% potvrdila nejen na sobě, ale potvrdili mi to i lékaři – již zmíněná homeopatka (která má i klasické vzdělání praktické lékařky), urolog souvislost se záněty moč. měchýře, alergolog hlavně viděl souvislost s ekzémem a i gynekolog, který mi vysazení doporučoval už v době, kdy jsem měla ekzém a HA ještě brala (o zkušenosti s jinými způsoby antikoncepce než je HA a prezervativ jsem ochotná se podělit také). Takže holky – Pokud opravdu, ale opravdu nemusíte NEJEZTE TY S**ČKY!. ŽÁDNÝ DOKTOR VÁS NEBUDE PŘEDEM VAROVAT, CO TO S VÁMI MŮŽE UDĚLAT, ALE NÁSLEDKY I KRÁTKODOBÉHO UŽÍVÁNÍ (znám i slečny, které nemají žádné problémy, neříkám , že je to pravidlo, ale znám i spoustu těch, které dopadly jako já) MŮŽETE LÉČIT JEŠTĚ DLOUHOU DOBU! Řekněte ne, vždyť už z logiky věci je to tak nepřirozený zásah do organizmu!

Pomohl Vám článek? Třeba pomůže i ostatním, sdílejte!