Zdravím, díky za přehledné, srozumitelné a informačně obsáhlé stránky. Jsou první, na které jsem narazila k tématu AE a pročetla je se zájmem a dost podrobně :). Je mi 37 a AE + alergie mám od útlého dětství. Za sebou mám také několikero metod od alternativních metod léčitelství, bylinky, čínská medicína až po lázně, moře a klasického "kožaře", kde souhlasím, že jsou léčeny pouze akutní důsledky a ne příčina. Zajímavá je kombinace více metod, což je asi logické. Jen by mě zajímalo, jak zjistit tu prvou příčinu AE, která je u každého hodně individuální. Nejspíš metodou pokus omyl a během na dlouhou trať :).
Tím že jsem atopik od dětství, tak nějak jsem se s tím onemocněním naučila žít a s časem přestala řešit estetiku kožních projevů.. občas brala antihistaminika, v dětství asi dost patlala kortikoidy.. někdy byla situace lepší, což mě uchlácholilo, někdy zase horší, ale dalo se to relativně snadno zaplašit klasickou léčbou, takže jsem se nějak intenzivně o další metody léčby nezajímala.
V posledních měsících mě ale začal ekzém trápit poměrně urputně, mám suchá ložiska prakticky po celém těle a ekzém se mi objevuje i na místech, kde jsem o něm dříve nevěděla - krk, dekolt, a to s úporným svěděním, až horkostí.
Tak trochu spoléhám na to, že příčinou jsou "splašené" hormony po dvou porodech krátce za sebou (v průběhu 2 let) a celková vyčerpanost organismu. U lékařky mi také moc pomoženo nebylo, protože jako kojící matce mi toho z klasické léčby moc předepsat nelze.
Myslím, že velmi prospěšná by u mě byla úprava životosprávy a jídelníčku. Zároveň tam vidím kámen úrazu, protože v téhle oblasti mám zvlášť slabou vůli a třeba představa vyřazení masa a mléčných výrobků z mého života je v tuhle chvíli nepředstavitelná :(.. Ale na druhou stranu, co by člověk neudělal pro své zdraví..budu to muset zvážit a do něčeho se už razantně pustit, protože situace se nelepší a začíná to být už hodně obtěžující.

Pomohl Vám článek? Třeba pomůže i ostatním, sdílejte!