Vyzkoušel jsem

V této sekci popisuju metody a procedury, které jsem při hledání léčby atopického ekzému vyzkoušel. Některé pomohly, některé ne. Pro každého atopika je nejlepší experimentovat. To, že mi něco nepomohlo, neznamená, že to nepomůže někomu jinému. Doufám, že moje postřehy někomu při experimentování pomohou.

Noni

Co je Noni?

Noni je druh léčivého plodu, který přirozeně roste na Tahiti. Většina lidí u nás jej nezná, neprodává se na pultech, protože rychle oxiduje. Díky tomu, že není trvanlivé, zpracovává se do tzv. Noni džusu.

 

Vyzkoušení Noni

Celý článek...

Stévie místo cukru

Stévie sladká (Stevia rebaudiana) je malá rostlina, kterou je možné pěstovat i za oknem. Její unikátní vlastností je obsah látky steviosid, který plní funkci náhradního sladidla. Atopici již z článku o kvasinkách vědí, že účinky běžného cukru jsou pro ně nevhodné, protože okyselují organismus a podporují růst kvasinek.

Celý článek...

Rakytník řešetlákový a rakytníkové bambucké máslo

Rakytník je až 2 metry vysoký keř, jehož plody mají kyselkavou chuť a jsou výjimečně bohaté na vitamíny, zejména se jedná o A a C. Vitamín A je potřebný k výstavbě kůže a vitamín C dokáže účinně podporovat imunitu. Z rakytníku se vyrábějí různorodé výrobky, jak ke konzumaci, tak i pro vnější užití.

Celý článek...

Akupunktura

Akupunktura je známá metoda z tradiční čínské medicíny. Jedná se o léčebnou proceduru, která je podle historiků používána už tisíce let a je označována za nejstarší druh léčby na světě. Pomocí akupunktury je možné nejen působit na konkrétní orgány v těle, ale i na organismus jako celek. Aniž bychom v dnešní době chápali, jak přesně akupunktura funguje, některé současné výzkumy dokazují, že je založena na reálných základech.

Celý článek...

Mast z makadamového oříšku

Mast z makadamového oříšku patří mezi emolencia, tedy masti hydratující kůži (neobsahují žádné účinné látky). Tato mast je čistě přírodního původu a neobsahuje žádné chemické aditiva. Její další výhodou je snadná dostupnost (dá se koupit v každé DM drogerii) a nepříliš vysoká cena. Prodává se ve dvou baleních - jedno s malým obsahem na vyzkoušení, druhé, objemnější (cca 90Kč), na denní používání.

Celý článek...

Kvasinky a kandidóza

Candida albicans je druh kvasinky vyskytující se ve střevní a ústní mikroflóře. Jedná se o houbu, která je nepostradatelnou součástí lidského organismu a u zdravého člověka je v rovnováze a symbióze s ostatními mikroorganismy. Kvasinky se v důsledku narušení této rovnováhy dokážou přeměnit na invazivní formu (kandidóza), přemnoží se, prorůstají sliznicemi a způsobují tím zdravotní problémy. Jedním z příznaků přemnožené kvasinky může být i atopický ekzém.

Celý článek...

Lázně

Když přijdete k doktorovi s těžkým atopickým ekzémem, pravděpodobně vám předepíše lázně. Doporučí vám ty, které se specializují na kožní choroby. Existuje celá škála procedur, které můžete v lázních podstoupit a pravděpodobně se u každých lázní budou lišit. Lázeňské metody obvykle řeší projevy atopického ekzému, spíše než příčiny.

Celý článek...

Pobyt u moře a jeho vliv na atopický ekzém

Při pobytu u moře je často reportováno znatelné zlepšení atopického ekzému. Je známo, že různé lokace mají na atopický ekzém různě silné účinky. Jako nejvíce prospěšné je považováno mrtvé moře (ve skutečnosti se jedná o jezero) díky unikátně velkému obsahu soli ve vodě. Pobyt u moře má primárně vliv na potlačování projevů atopického ekzému, ve většině případů nelze mluvit o léčbě a po určité době po návratu se ekzémy vrací.

Celý článek...

Zelený jíl

Zelený jíl má silnou absorpční schopnost, proto se hodí k detoxikaci a očistě trávicího traktu. Je nestravitelný, po požití je z těla bez zbytku vyloučen. Jeho hlavním účinkem je navázání toxinů a jejich doprava z organismu ven. Vedlejším efektem je mechanické pročištění střev (při přirozené peristaltice) a strhání špatné mikroflóry ve střevech. Současně ovlivní i správnou mikroflóru, proto se doporučuje spolu s jílem užívat i probiotika.

Celý článek...

Půst

Půsty jsou velmi dobrou metodou pro celkové očištění organismu od nahromaděných zplodin (přirozená detoxikace). Půst silně podporuje samoregenerační schopnost organismu, protože není vkládána energie do trávení. Tělo se pak více zaměří samo na sebe a začne pracovat na problémech, na které normálně nemá sílu. Z toho důvodu také půst doprovází silné bolení hlavy (tak silné, jak moc je silná detoxikace). Při půstu se tělo přepne do jiného režimu, což potvrdí každý, kdo půst alespoň jednou vyzkoušel.

Celý článek...